Portfel stabilnego wzrostu na 7-13 listopada 2016

Portfel stabilnego wzrostu na 7-13 listopada 2016

Podsumowanie poprzedniego tygodnia 31 października – 6 listopada 2016

Początkowa wartość portfela wynosiła 53 728,27 zł. Wzrost wartości poszczególnych pozycji rozkładał się następująco:

Indata Software SA -1,33%

Monnari Trade SA -3,97%

Ursus SA +1,24%

Airway Medix SA -3,26%

Vivid Games SA -8,52%

Procentowy zysk portfela wyniósł -2,33%. Obecny kapitał, którym zarządzam w portfelu to: 52 477,63 zł.


Skład portfela na 7-13 listopada 2016

Airway Medix SA (AWM) – 5879 akcji

Spółka rozwija i komercjalizuje innowacyjne wyroby medyczne, które wykorzystywane są u pacjentów na oddziałach intensywnej opieki medycznej. Firma zadebiutowała na giełdzie dość niedawno – w grudniu 2014 roku. Analizując cele jakie firma stawia sobie na najbliższe lata jestem przekonany, iż w dużym stopniu powtórzy ona sukces firmy Medicalgorithmics SA. Faktem, który za tym  przemawia jest obecność tej samej osoby(Orłowski Marek) w zarządzie spółki Airway Medix SA. Firma jest w bardzo początkowej fazie rozwoju, dlatego jest to świetny moment na rozpoczęcie długoterminowej inwestycji w tę spółkę.

INDATA Software SA (IDT) – 12450 akcji

Indata jest firmą informatyczną, która w moim przekonaniu w niedalekiej przyszłości powtórzy spektakularny sukces firmy COMARCH. Spółka charakteryzuje się bardzo niskimi wskaźnikami CENA/ZYSK oraz CENA/WK. W 2015 roku ze względu na brak uruchomienia funduszy unijnych dla klientów, których spółka obsługuje, zostały odwołane prognozy finansowe na rok 2015, co przyczyniło się do bardzo dużego spadku kursu w przeciągu kilku sesji. Spółka posiada jednak bardzo duże perspektywy rozwoju, ponieważ działa w branży IT. W kwietniu 2015 spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW. Odwołanie prognoz finansowych w 2015 roku sprawiło, iż obecna wycena spółki jest bardzo korzystna aby dodać ją do portfela emerytalnego na okres co najmniej kilku tygodni.

Monnari Trade SA (MON) – 346 akcji

Monnari Trade SA to firma specjalizująca się w segmencie markowej, eleganckiej odzieży damskiej i męskiej. Za inwestycją w firmę przemawia fakt, iż w porównaniu innych firm z sektora, Monnari Trade SA jest niedowartościowana wg wskaźników CENA/ZYSK oraz CENA/WK (porównajmy np. do LPP, CCC, Vistula). Wycena spółki na giełdzie jest również daleka od rekomendacji Domów Maklerskich z roku 2016, które zalecają „kupuj”, wyceniając docelową cenę na okolice 20 zł. Bardzo dynamicznie rosną również przychody spółki. Szczegółową analizę firmy Monnari Trade SA, z zaznaczeniem, dlaczego uważam spółkę za dobrą inwestycję, przedstawię w ciągu najbliższych tygodni.

URSUS SA (URS) – 8133 akcji

Ursus SA specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Spółka od 2010 bardzo dynamiczne zwiększa swoje przychody a zarząd firmy ma ambitny plan na ekspansje zagraniczną. Ostatnie dwa lata pokazują, iż zarząd skrupulatnie realizuje obraną strategię, świadczą o tym zagraniczne umowy na dostawy sprzętu rolniczego, które Ursus SA zrealizował lub jest w trakcie realizacji. Wskaźniki CENA/ZYSK oraz CENA/WK pokazują nam, że spółka jest niedowartościowana. Szczegółową analizę firmy Ursus SA przedstawiam tutaj – Analiza Ursus SA.

Vivid Games SA (VVD) – 2127 akcji

Vivid Games SA to nowoczesne studio deweloperskie zajmujące się projektowaniem, produkcją oraz publikowaniem gier na konsole przenośne i stacjonarne, komputery klasy PC i Mac, oraz nowoczesne telefony komórkowe (smartfony) – które stanowią najbardziej dynamicznie rozwijający się sektor rynku. Firma ma w swoim portfolio kilka gier, a także ambitne plany na wydawanie nowych tytułów. Szczegółową analizę firmy Vivid Games SA, z zaznaczeniem, dlaczego uważam spółkę za dobrą inwestycję, przedstawię w ciągu najbliższych tygodni.


Szczegółowe informacje na temat portfela, jego celów możesz znaleźć w artykule Start, cele oraz założenia portfela stabilnego wzrostu.